Fakultet biotehnologije i razvoja lijekova: Doktorski studij Medicinska kemija

Doktorski studij Medicinska kemija Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova omogućuje stjecanje znanja i vještina za provođenje samostalnog znanstveno-istraživačkog rada u akademskom ili industrijskom okruženju, u javnom i privatnom sektoru. Upis na doktorski studij moguć je za studentice i studente koji posjeduju diplome iz područja prirodnih znanosti (kemija, biokemija, biologija) i područja biomedicine i zdravstva (sva polja i grane). U realizaciji ciljeva studija angažirani su vrhunski znanstvenici, nastavnici i mentori s Fakulteta biotehnologije i razvoja lijekova, Instituta Ruđer Bošković i znanstveno-istraživačke ustanove Selvita d.o.o. s kojima je sklopljen bilateralni ugovor o suradnji. Svaka od navedenih institucija podiže kvalitetu studija time što studentima omogućava korištenje specijaliziranih laboratorija i najsuvremenije opreme što rezultira partnerskim pristupom u organizaciji izvođenja nastave i potiče inovativnost i kolaborativnost.

Studij Medicinska kemija sastoji se od nastavnog dijela organiziranog u obavezne i izborne module i eksperimentalnog znanstvenog rada u laboratoriju. Interdisciplinarnost doktorskog studija je osigurana kroz širok raspon diplomskog obrazovanja studenata-upisnika, kvalifikaciju i ekspertizu nastavnika i mentora, različitosti znanstvenoistraživačkih projekata te u ponuđenim izbornim kolegijima studija. Upisnici time stječu edukaciju u specifičnim znanjima i vještinama te su po završetku studija mlade znanstvenice i znanstvenici osposobljeni da: postavljaju relevantna znanstvena pitanja, primjenjuju znanstvenu metodu u njihovu rješavanju, samostalno pišu i publiciraju znanstvene članke, prezentiraju rezultate svojeg istraživanja, pišu projektne prijave, upravljaju znanstvenim projektom i organiziraju rad istraživačke grupe.

Ažurirano 16.11.2023.