Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu: Doktorski studij Menadžment održivog razvoja

Doktorski studij Menadžment održivog razvoja jedinstveni je doktorski program u Hrvatskoj koji objedinjava specifična znanja i metodologiju za istraživanje i ekspertni menadžment održivog razvoja uvažavajući interdisciplinarnost tematike. Program ima tri modula: Menadžment održivog razvoja turizma, Regionalni i lokalni održivi razvoj te Poduzetništvo i održivi razvoj.

Završetkom studija stječe se doktorat znanosti iz područja društvenih znanosti, polja ekonomije. Aktualnost sadržaja studija i istraživačkih tema omogućava polaznicima da po njegovom završetku svoju karijeru dalje razvijaju na visokim učilištima i institutima, no jednako tako omogućuje napredak karijera u gospodarstvu, javnim ustanovama, lokalnim samoupravama i drugim upravljačkim institucijama. Struktura i sadržaj studijskog programa omogućava prilagođavanje individualnim interesima svakog polaznika. Polaznicima je omogućeno sudjelovanje na međunarodnim znanstvenim konferencijama te brojnim radionicama i seminarima koji se organiziraju na Fakultetu s ciljem jačanja njihovih kompetencija i znanja.

Ažurirano 24.08.2023.